Jak se zbavit unavy a pocitu vyčerpání

22. března 2011 v 20:28 | Lady N!na Originál Herainová

Jak se zbavit únavy a pocitu vyčerpání


Jak se zbavit únavy a pocitu vyčerpání
Zná to každý z nás, zejména v zimě, kdy vstáváme za tmy a jdeme spát za tmy. Světla si moc neužijeme, protože jsme buď zalezlí ve škole, v práci, nebo nám nepřeje počasí. Typická zima. Znáte taky ten pocit, že byste nejraději prospali celou zimu a probudili se až na jaře, protože jste pořád unavení? Pokud chcete změnit to, aby vás věčná únava omezovala a Vy jste mohli žít normálním životem, stejně jako v jakýmkoliv jiným ročním období, čtěte dál.
Nejdůležitější je SNÍDANĚ
Snídaně je základ, který by měl splňovat každý z nás. Na snídani kladou odborníci přes výživu velký důraz. To zejména proto, že vaše tělo bylo přes noc bez tekutin a jídla, pro nastartování vašeho těla je potřeba pestrá snídaně, nikoliv jen káva. Pokud po ránu rádi pijete kávu, nezapomeňte, že musíte vypít ještě něco jiného. Káva i čaje totiž odvodňují. Zkuste si během vašeho ranního rituálu pití kávy upíjet obyčejnou vodu. Odborníci doporučují, aby vaše snídaně obsahovala sacharidy (pečivo, müsli tyčinky), bílkoviny (jogurty, pomazánky) a také malé množství tuku (máslo). Aby vaše snídaně byla pestře vyvážená dejte si k tomu všemu nějaký kus ovoce, ve kterém je spousta vitamínů.
Cukr místo baterek
Jelikož jsme lidi a ne roboti, dobíjí nás něco jiného než baterky či elektřina. Lidským dobíječem je cukr. Pokud udržíte dlouhodobě stabilní hladinu cukru, připravte se na úspěšný den, kdy nebudete mít problémy se soustředěním a nebudete usínat při nudném výkladu učitelů, či organizační schůzi v práci. Neznamená to, že musíte vypít limonádu, sníst koblihu, čokoládu a sušenky. To by vám ohromnou rychlostí zvýšilo hladinu cukru a vy byste se cítili přesně tak, proti čemu tady bojujeme - unavení a vyčerpaní. Raději dejte přednost celozrnnému pečivu, luštěninám, ovoci a zelenině.
S pozitivním myšlením k úspěchu
Jaké je vaše první myšlenka, když se ráno vzbudíte a nechce se vám vstávat? Moc pozitivní myšlenka to zřejmě nebude, že ne? A to je chyba. Pokud si pořád dokola budete říkat, jaký vás čeká těžký den, že budete zase unavení a budete jen čekat kdy něco zkazíte, opravdu se vám to stane. Pokud vás přepadne špatná nálada, netvařte se tak kysele, naopak pokuste se usmát. Koukněte se na cokoliv, o čem víte, že vás vždycky rozesměje. Pozitivní emoce jako je radost, smích a optimismus podporují nejen vaší náladu, ale i imunitní systém, který je zejména v tomhle ročním období důležitý. "Don´t worry, be happy!"
Pobyt na čerstvém vzduchu
Odborníci tvrdí, že by měl člověk trávit nejméně 2 hodiny na čerstvém vzduchu. Pokud nemáte čas na procházku, ani na venkovní sport využijte toho jinak. Např.: místo jízdy městkou dopravou vemte své kamarády a jděte pěšky - popovídáte si, zasmějete se a časovač tvého pobytu na čerstvém vzduchu se rázem zvýší. Je jasné, že se v tomhle počasí nikomu trávit čas venku nechce, ale od čeho existují šály a zimní bundy?
Kvalitní spánek
…ten se nedá jen tak koupit, jako kvalitní a luxusní boty. O kvalitní spánek se musíte postarat vy sami. Známé rčení, že se hodina spánku před půlnocí vyrovná dvěma hodinám spánku po půlnoci, je podle odborníků pravdivé. Čím dřív půjdete spát, tím více budete odpočatí. Takže vám nezbývá nic jiného, než použít Teorii velkého třesku jako váš nynější Večerníček a hned po skončení seriálu jít spát. Dobrou noc.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 5,00 out of 5)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Klik

Klik 100% (419)

Komentáře

1 Ladyna Ladyna | Web | 22. března 2011 v 20:43 | Reagovat

mnáám čokoláda ♥

2 cooooool cooooool | 26. března 2011 v 18:31 | Reagovat

:]divnej blog...taky miluju čokinu ;-)

3 Pink princess (Adminka) Pink princess (Adminka) | E-mail | Web | 26. března 2011 v 18:48 | Reagovat

[1]: Já bych si jí taky dala fakt mnam!!!! :-D  :-)  :D

4 Pink princess (Adminka) Pink princess (Adminka) | E-mail | Web | 26. března 2011 v 18:51 | Reagovat

[2]: Možna si cool ale newim jestli i tvuj blog.Jo a taky newim jestli neni taky teda divnej a newim co je na nem divnýho ale na tobě že nezveřejnuješ blog..
Ale to už je jedno příště ho zveřejni a napiš co je divnýho!!! :-) :-|

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama