Životopis Sinead O'Connor dlouhý klidně si ho skopírujte!

14. ledna 2011 v 9:24 | Lady N!na Originál Herainová
O'Connor byl narozen v Dublinu a byl pojmenovaný po Sinéad de Valera, manželka Irishe prezident Eamon de Valera a matka doktora předsedat doručení a svatému Bernadette Lourdes. Ona byla střed pěti dětí, sestra pro Josepha, Eimear, John, a Eoin. Joseph O'Connor je nyní pozoruhodný romanopisec.
Její rodiči byli John O'Connor, stavební inženýr později otočil advokáta, a Marie O'Connor. Pár se vzal mladý a měl napjatý vztah, dělit se když O'Connor byl osm. Tři eldest děti šly žít s jejich matkou, kde O'Connor prohlašuje, že oni byli vystaveni k častému fyzickému zneužití. John O'Connor úsilí k bezpečnému opatrovnictví jeho dětí v zemi, která stále dala opatrování matce a zamezila rozvodu přiměla jej, aby se stal předsedou rozvodové akční skupiny a prominentním veřejným mluvčím. Na jednom místě, on dokonce diskutoval o jeho vlastní manželce na téma na rozhlasovém výstavu.
V roce 1979, Sinéad O'Connor opouštěl její matku a šel žít s jejím otcem a jeho novou manželkou. Nicméně, její krádež a truancy vedli k jejímu bytí umístěnému v nápravném ústavu v věku 15, Grinan učňovské středisko provozované sestrami naší dámy Charity. V některých cestách, ona prospívala tam, obzvláště v psaní a hudbě, ale ona také se rozčilovala kvůli uložené shodě. Neovladatelní studenti tam byli někdy posláni ke spánku v sousedním pečovatelském domově, zážitek, který udělal její pozdnější poznámku "já mám nikdy - a pravděpodobně chtít nikdy - zažít takovou paniku a děs a utrpení přes něco". (Rolling Stone, Duben 1988)
Jeden z dobrovolníků u Grinan byl sestra Paula Byrnea, bubeník pro skupinu v Tua Nua, kdo slyšel O'Connor zpívat "jehličnatý stromBarbra Streisand. Ona zaznamenávala píseň s nimi volala "vzít mou ruku" ale oni se cítili jako to u 15, ona byla příliš mladá přidat se k souboru.
V roce 1983, její otec poslal ji Newtown škole, exkluzivní Quaker internátní škola v Waterford, instituce s mnohem tolerantnější atmosférou než Grinan. S nápovědou a povzbuzením jejím gaelským učitelem, Joseph Falvy, ona zaznamenávala čtyři-demo písně, se dvěma kryty a dva jejích vlastních písní, které by později se objevily na jejím prvním albu.
Přes inzerát, který ona umístila v Hot Press v létě 1984, ona se setkala s Columb Farrelly. Spolu oni rekrutovali nemnoho jiných členů a založil kapelu nazýval tunu Tonem Macoute, pojmenovaný pro umrlce haitského mýtu. Na podzim, skupina se stěhovala do Waterford krátce zatímco O'Connor navštěvoval Newtown, ale ona brzy vypadla školy a následoval je do Dublina, kde jejich výkony získaly je pozitivní pozornost. Jejich zvuk byl inspirován Farrellyovým zájmem na čarodějnictví, mysticismu a světové hudbě, ačkoli většina pozorovatelů myslelo O'Connor zpívá a přítomnost stádia byla skupina je hnací síla.
10. únor1985, O'Connor matka zemřel v autonehodě. O'Connor byl zpustošen přes její napjatý vztah s její matkou. Brzy afterward ona opustila soubor, který zůstal spolu přes O'Connor sdělení k opačný v pozdnějších rozhovorech, a se stěhoval do Londýna.

Hudební kariéra

O'Connor má čas jako zpěvák pro Ton tunu Macoute přínésl ji pozornosti průmyslu hudby a ona byla podepsána Ensign zaznamenává. Ona také získala zkušeného manažera, Fachtna O'Ceallaigh, bývalá hlava U2 matky zaznamenává. Brzy po ona byla podepsána ona se pustila do jejího prvního velkého projektu, poskytovat vokály písni "hrdinka", který ona cowrote s U2 kytaristou okraj pro zvukový doprovod k filmu Zajatý. Zatímco ona postavila mosty ona také spálila je. O'Ceallaigh, kdo byl zapálený U2 pro reklamování o nich v rozhovoru, byl otevřený s jeho zmínkami o hudbě a politice, a O'Connor začal osvojit si stejné zvyky, dělat sporné poznámky o Ira a dokonce nařizovat negativní poznámky k U2, kdo byl obdivovatelé její hudby.
Věci byly svárlivé ve studiu také. Ona byla párována s producentem veterána Mick Glossop, koho ona později posmívala se jako "souložící starý hippy". Oni měli lišící se vize pozorovat ji debutovat album a čtyři měsíce nahrávek byli vyřazeni. Během této doby ona stala se těhotná jejím bubeníkem zasedání John Reynolds (předtím skupiny Transvision příštipek) a gramofonová firma nutila ji mít potrat. Díky velmi k přesvědčování O'Ceallaigh, gramofonová firma připustila O'Connor, 20 roků starý a pak sedm měsíců těhotný, produkovat její vlastní album.
O'Connor je nejprve dvě alba (1988 Lev a kobra a 1990 Já nechci co já jsem nedostal) získal značnou pozornost a většinou kladné recenze. Ona byla chválena pro její jedinečný hlas a její písně originálu. Ona byla také známá jejím vzhledem: její ostříhaná hlava, rozhněvaný výraz, a někdy beztvarý nebo neobvyklý oděv.
Lev a kobra byl ne obsahoval hlavním proudem popa, ačkoli dvouhra "Mandinka" a "já chci vaše (předá mě)" se stal průměrnými hity, latter jako remix ke kterému klepátku MC Lyte dodala poezie.
Já nechci co já jsem nedostal obsahoval její největší hit jeden, "nic porovná 2 U", píseň napsaná Princeem. Hit dráhy # 1 v Irsku v červenci 1990 a zůstal tam pro jedenáct týdnů; to je osmé nejúspěšnější jeden dekády tam. To mělo podobný úspěch ve V. Británii, mapovat u # 1 pro tři týdny, ačkoli to bylo méně populární v Evropě pevniny. V USA to také prohlašovalo # 1 bod na horký 100 diagramu.
Přadeno veřejného nepřítele Shocklee remixoval "císařské nové oblečení" to bylo spojené s keltskou panikou "já jsem natáhnut na vašem hrobu." antedatovat ale zahrnutý na Já nechci co já jsem nedostal byl "skok v řece" (který původně objevil se naOddaný s lůzou zvukový doprovod); 12-palcová verze jeden zahrnoval remix představovat umělce výkonu Karen Finleyová v podpisu X-ohodnocená forma.
Také v roce 1990 ona se připojila k mnoha jiným hostům pro bývalého Pink Floyd člena Roger Waters je masivní výkon The WallBerlíně. (Pozdnější, v roce 1996 ona hostovala na Zlomená Čína, sólové album Richard Wright Pink Floyd.)
V roce 1992, ona přispívala krytem "vy děláte něco ke mně" k Coleovi Porterovi hold/AIDS fundraising album Červený horký + modrý. Toto bylo následované vydáním Já jsem ne vaše dívka?, album standardů a písně baterky, které ona měla poslouchali chvíli vyrůstat. Její výklady byly zvažovány k běhu od úžasný k nervózní k divný, a - spojený s ní Garden řekne diskusi kulturního střediska (vidět dolů) - záznam prohrál pro ni hodně hybnosti reklamy její kariéra vybudovala dokud ne pak.
1993 zvukového doprovodu k filmu Ve jménu otce uváděný "vy jste dělali mně zloděje vašeho srdce," s významnými příspěvky Bona U2.
1994 je více konvenční Matka univerzálie neuspěl v restaurování její masová žádost, ačkoli jeho otvírák, "pálit na Babylon," zůstane favoritem fanouška. Ona cestovala s Lollapalooza v roce 1995, ale vypadl když ona stala se těhotná. O'Connor byl nahrazen na účtu Elastica.
Víra a kuráž od 2000, velmi považovaný za návrat k formě, zahrnutý jeden "žádná žena muže" a představoval příspěvky Wyclef Jean Fugees a Dave Stewart Eurythmics. Na předvečere jeho vydání ona "vyšla" jako lesbička, a pak matouce odvolal prohlášení.
Jejích 2002 alba, Sean-Nós Nua, označil odjezd v tom O'Connor interpretovaný nebo v jejích vlastních slovech "sexed nahoru" tradiční irské lidové písně, včetně několik v irském jazyce. V roce 2003, ona přispívala dráhou k Dolly Partonové album holda Jen protože já jsem žena, kryt Partona je "dýka přes srdce". Ten stejný rok, ona také vydala dvojité albumOna kdo přebývá na tajné místo nejvíce vysoce muset poslouchat pod stínem mocný který obsahoval jeden disk demonstrací a předtím unreleased dráhy a jiný nahrávka živého koncertu, na kterém místě O'Connor oznámil její důchod od hudby.
Toto dokázalo být krátkotrvající důchod jak album reggae Předhodit vaše zbraně se objevil v roce 2005, pozdravený s velmi nadšenými recenzema, kritici považovat to za jedno z O'Connor nejlepších alb. To bylo založené na Rastafarian kultuře a životním style, O'Connor mít utracený čas v Jamajce v roce 2004. Ona hrála jeden "předhodit vaše zbraně" na Pozdní pozdní přehlídka v listopadu, ale byl ne dobře přjímal, rozpačitý hostit Pata Kennyho a umisťovat její holé nohy na židli vedle ní. Ona také udělala negativní poznámky o válce s Irákem a role hrála v tom irským letištěm Shannon.
Ona současně pracuje na sbírce jejích vlastních duchovních písní být nadepsán Teologie, pro vydání v říjnu 2006. Album bude sestávat ze dvou disků se stejnými písněmi, ale hrál jen s akustickou kytarou a hlasem na jednom, a s plnou skupinou a výrobou (Ron Tom) na jiný.

Garden řekne diskusi kulturního střediska

24. srpna 1990, O'Connor byl naplánován hrát u zahradního státního kulturního střediska v Holmdel, New Jersey. Praxe dějiště měla přehrát nahrávku americké státní hymny dříve, než přehlídka začala. O'Connor, kdo říkal, že ona byla nevědomá této praxe dokud ne brzy předtím přehlídka měla začít, odmítl pokračovat jestliže hymna byla hrána. Úředníci dějiště se podvolili jejímu požadavku a vynechali hymnu, a tak O'Connor hrál, ale oni později trvale zakázali ji. O'Connor říkal, že ona měla politiku ne mít národní hymnu jakékoliv země hrané před jejími koncerty a znamenal "žádnou neúctu" ale to ona "nevejde na scénu po státní hymně země, která uloží cenzuru na umělce. To je pokrytecké a rasistické." Incident dělal tabloid titulky a O'Connor dostal se pod těžkou kritiku a její písně byly zakázány od množství rozhlasových stanic. Frank Sinatra, kdo hrál ve středu příští noc, říkal, že on si přál, že on mohl "kopnout ji do osla."

Saturday Night Live spor

O'Connor tearing up a photo of Pope John Paul II
O'Connor trhat fotku Popea John Paul II
O'Connor kariéra dostala významnou ránu - obzvláště ve Spojených státech - 3. října 1992, když ona objevila se na Saturday Night Live jako hudební host, na výstavě hoštěný Tim Robbins. Ona zpívala cappella verze Boba Marleye je "válka" k protestnímu sexuálnímu zneužívání v římském katolíkovi kostel [1], a dodalo slovo o "pohlavní zneužití." Ona pak představovala fotku Popea John Paul II ke kameře a, říkat "bojovat proti skutečnému nepříteli," trhal to. [2] [3]
Ve výsledné mediální zuřivosti, O'Connor byl vypískal stádia a slovně zneužívaný publiky. Například, o dva týdny později, vypískání objevilo se v síle když O'Connor pokusil se hrát "já věřím ve vás" u souhlasu Dylan 30. výroční holdový koncert v zahradě Madisona Squarea. Ona byla neschopná odstartovat píseň, a dával křičené ztvárnění "války" znovu místo toho předtím, než opustí jeviště v slzách. Během vypískání, Kris Kristofferson řekl jí k "ne nechaný bastards snížit vás." Kristofferson také utěšil ji poté, co ona opustila jeviště.
Saturday Night Live měla žádná informovanost o O'Connor plánu a se bránil pozváním rebroadcast incident (nicméně, to je dostupné na hlasitosti čtyři V sobotu večer živě - 25 roků hudby DVD, jeden z kompilace programu soubory videa). KdyžComedy Central občas rebroadcasts epizodu, incident je nahrazen s Sinéad zdržovat obraz usmívajícího se černého dítěte. Toto je výkon zkoušky, zatímco ona původně plánovala hrát. Jako část SNL 's omluva publiku, během jeho samomluvy otevření příští týden, hostit Joea Pesci zvedl fotku, slepil záda. Na Madonnině příštím vzhledu na SNL, u konce písně, ona zvedla fotku Joeye Buttafuoco a, říkat "bojovat proti skutečnému nepříteli," odstranil to.
Toto nebylo dokonce O'Connor nejprve jít-kolem s Saturday Night Live; dříve ona odmítla se objevit na přehlídce hoštěné "misogynistic" komikem jíl Andrewa Dicea. Poněkud, ona souhlasila, že se objeví na pozdnější epizodě hoštěný Kyle Maclachlan.
22. září
1997, O'Connor byl dotazován v Vita, italský týdeník. V rozhovoru, ona žádala o Pope odpustit ji. Ona prohlašovala, že trhání fotky bylo "směšný akt, gesto rebela dívky." Ona prohlašovala, že ona dělala to "protože já jsem byl ve vzpouře proti víře, ale já jsem byl ještě uvnitř víra." Ona pokračovala citovat Saint Augustine, tím, že říká, "zlost je první krok k kuráži." Nicméně, O'Connor zůstane nestoudný o incidentu. V 2002 rozhovoru s Salon.com, O'Connor byl položen jestliže ona by měnila něco o říjnu 3, 1992 SNL vzhledu a ona odpověděla "peklo, ne".
Přes populární pověsti, žádný Sinéad O'Connor, ani Saturday Night Live byl vždy pokutován $2.5 milión pro senzaci.

Vysvěcení

V pozdních devadesátých létech, O'Connor byl sporně nařízen do rozkolníka Independent katolická skupina známá jako Palmarian katolická církev, irským Bishop Michael kormidelníkem, v nevšímavosti zákazu na vysvěcení žen uvnitř římského katolicismu. Jako výsledek ona stala se exkomunikovaná od římsko-katolické církve. Bishop Cox kontaktoval ji k vysvěcení nabídky po jejím vzhledu na RTÉ Pozdní pozdní přehlídka, během kterého ona řekla presenter, Gay Byrne, to měla ona ne been zpěvák, ona by měla přál si k byli katolický kněz. Po její službě vysvěcení, ona ukázala, že ona přála si být volán Se starat o Bernadettu Maryovou.
V roce 2003 ona oznámila, že ona šla opustit průmysl hudby [4] a trénovat se, aby byl catechist (učitel katolického náboženství k dětem školy).
V roce 2005 ona hrála u zahrady Madisona Squarea u skvělých cen a ohlášených plánů k vydání reggae-ovlivňoval album, pojmenovaný Předhodit vaše zbraně, v říjnu 2005. ABC rozhlasové zprávy, oznamovat její nové album, hlásil, že ona našla útěchu v Rastafarian víře, a to náboženství "zachránil její život."
V 2005 rozhovoru reggae uměleckým Burning oštěpem v Andym Warhol je Interview časopis, ona hlásila, že její mise je k "zachránit boha z náboženství."


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 hry-online-zdarma-superhry hry-online-zdarma-superhry | Web | 25. srpna 2011 v 12:15 | Reagovat

Chceš vyhrát super telefon Nokia E7? Podívej se na http://raketka.cz/soutez-o-telefon-nokia-e7 a hlasuj(zabere to max 1 minutku) :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama