Jennifer Lopez - Něco o ní (Životopis)

18. prosince 2010 v 10:21 | Lady N!na Originál Herainová

Něco o Jennifer Lopez -Zpěvačka


Jennifer Lopez


Výška: 173 cm
Hmotnost: 54 kg
Datum narození: 24. července 1970
Místo narození: Bronx, New York, USA
Znamení: Lev
Rodina: Otec je počítačový specialista, matka učí ve školce malé děti. Má 2 sestry, jednu starší a jednu mladší.
Osobní život: (popořadě) Rozvod s barmanem Ojani Noa, rozchod s rapperemPuff Daddym, rozvod s tanečníkem a choreografem Chrisem Juddem, bývalý přítel, herec Ben Affleck .

Biografie v datech:
24. července 1970 - Narodila se Jennifer Lopez
1975 - začíná navštěvovat taneční hodiny
1984 - začíná navštěvovat hodiny zpěvu
červen 1985 - našla si práci v newyorské kanceláři
1987 - přihlásila se do taneční školy v Mannhattanu
září 1988 - přijata na Baurch College
leden 1989 - odchází z domova
srpen 1989 - nervově se zhroutila
1989 - první úspěch, přidává se k taneční skupině
1993 - role v seriálu Druhá šance
1994 - filmový debut ve filmu Mi Famillia
1995 - role ve filmu Vlak plný peněz
1996 - role ve filmu Jack
1997 - 22.února se vdala za Ojaniho Noa; filmy: Selena, Krev a víno, Anakonda, U Turn; kontrakt s firmou L'Oreal
1998 - rozvod s Ojanim Noa; film Zakázané ovoce; v únoru vydáno skandální interview s Jennifer; 12. srpna podepisuje smlouvu se Sony Records, vydavatelství Epic Records
1999 - v květnu vychází singl If You Had My Love, 1.června vychází debutové album On The 6; začátek vztahu s Seanem Combsem
2000 - film Cela; cena MTV Video Music Award za Waiting for Tonight; cena MTV Europe Music Award za Feelin' so good; v prosinci vychází první singl z nového alba - Love Don't Cost A Thing
2001 - 23. ledna vychází druhé album "J.Lo"; film Svatby podle Mary, Policajtka; 14.února ohlášen rozchod s Seanem Combsem; ocenění MTV Movie Award za film Cela; cena MTV Europe Music Award v kategorii "nejlepší zpěvačka"; 29.září se vdala za Crise Judda
2002 - vydává módní kolekci "J.Lo by Jennifer Lopez" spolu s Andym Hilfigerem, setkání s britskou královnou Alžbětou II.; 9.února vydává alba remixů "J To Tha LO"; do kin přichází film Enough, rozvádí se s Crisem Juddem, natáčí filmy Gigli a Chambermaid, otevírá latinskou restauraci v Pasadeně, stává se také producentkouŽivotopis

Jennifer Lopez je dobře známá ve světě filmu, hudby, módy a kosmetiky. Narodila se jako Jennifer Lynn Lopezová 24. Července 1970 v Bronxu. Rodiče pocházející z Puerto Rica si dali záležet, aby své děti uchránili od drsných podmínek čtvrti a snažili se jim poskytnout co nejkvalitnější výchovu. Její otec David je počítačový technik a programátor, její matka Guadalupe je učitelkou ve školce. Má dvě starší sestry Lyndu a Leslie. Lynda pracuje v newyorském rádiu jako DJ a Leslie učí hudební výchovu. Rodina pochází z Portorika.

Jennifer začala svoji kariéru jako tanečnice, už odmalička věděla co chce dělat. Jako čtyřletou holčičku ji matka přihlásila do hodin tance. V sedmi letech vystupovala na různých školních představeních. Ve čtrnácti přidala i hodiny zpěvu. Během studií na střední škole hrála softball, tenis a věnovala se gymnastice. V sedmnácti se také přihlásila na taneční školu na Mannhattanu a úplně se oddala tanci. V osmnácti byla přijata na Baruch College, ale po prvním semestru ze školy odešla, což způsobilo že odešla z domova.

Z počátku se jí vůbec nevedlo a nedokázala najít žádnou práci jako tanečnice. Až v 19 letech dostala první práci v cestovní taneční skupině a konečně začala vydělávat a její kariéra rostla, první roli dostala v populárním komediálním seriálu In Living Color jako Fly Girl. Několik dalších rolí následovalo v televizních seriálech a filmech jako Havárie letu 7, Druhá šance, Hotel Malibu a Moje rodina.

V roce 1994 odmítla začínající herečka Jennifer Lopezová nabídku účinkovat v pokračování úspěšného televizního filmu Hotel Malibu. Vůbec nevěděla, co ji čeká, jistá si byla jen tím, že nestojí o kariéru v televizi. "Odmalička jsem zpívala a tancovala. Teď jsem toužila hrát ve filmu," vybavuje si Jennifer. Rok nato na plátně zazářila jako hvězda ságy režiséra Gregoryho Navy o mexických vystěhovalcích Moje rodina a společně s Wesley Snipesem a Woodym Harrelsonem ve Vlaku plném peněz. Průlom přišel v roce 1997 díky filmu Selena, ve kterém ztvárnila titulní roli zpěvačky Seleny Quintillany Perezové, kterou v roce 1995 zabil šílený fanoušek. Tato role ji vynesla nominaci na Zlatý glóbus.Po tomto velmi dobře přijatém filmu následovala řada dalších jako například Zakázané ovoce (Out of Sight, režie Steven Soderbergh, 1997), Svatby podle Mary (The Wedding Planers, režie Adam Shankman, 2001), Cela , Krásná pokojská (Maid of Manhattan, režie Wayne Wang, 2002).

Za účinkování ve snímku Policajtka "Angel Eyes" (2001) inkasovala devět miliónů dolarů a stala se nejlépe placenou latinskoamerickou herečkou. Ve filmu Smím prosit si zahrála s Richardem Gerem a po boku Roberta Redforda se objevila ve snímku Skutečný život.

V komedii Příšerná tchýně (2005, režie Robert Luketica) ztvárnila roli Charlotte Cantilinové, která dlouhé roky hledá toho pravého. Když konečně našla muže svých snů Kevina Fieldse (Michael Vartan) tak se ukázalo, že jeho matka Viola je přímo ztělesněná noční můra. Brzy se strhne boj o to, kdo zaujme v Kevinově životě první místo.

Ve stejném roce se objevila v roli Jean Gilkynson ve snímku Žít po svém. Jean přijíždí se svou dcerkou Griff na ranč Einara Gilkysona (Robert Redford), muže, jenž ji viní ze smrti svého jediného syna. Jean tvrdí, že je Griff Einarovou vnučkou a pro Einara, který už na život rezignoval, je zvídavá Griff vytržením ze stereotypu, se kterým se již smířil.

Byla vdaná za Ojanihna Noa, 22.února 1997, o rok později se však rozvedli.

Jennifer se, spolu se svým manželem Marcem Anthonym (40), až paranoidně bojí o jejich bezpečí, proto jim najali čtyřiadvacetihodinovou ochranku a nechali namontovat kamerový systém, monitorující každý jejich pohyb. Jeniffer má s Marcem dvě děti, dvojčata, chlapce Maxe a dívku Emme, kteří se narodili se 22. února 2008.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama